4 דצמבר 2002 | שלח לי מכתב | צפה בספר האורחים | חתום בספר האורחים | אודות חדר המידע | דף ראשי


פירסומת פלאפון - הילד הבוכה / הילד השמח


halemo


במאמר קודם, סיפרתי לכם שתמונת הילד הבוכה כיכבה כמעט בכל בית ישראלי בשנות השבעים לאחר שעותק מהתמונה נקנה בשוק הפשפשים המקומי והתמונה הפכה לאייקון ישראלי.

בתחילת חודש דצמבר 2002 העלתה חברת פלאפון פרסומת למכשיר טלפון נייד שלה שמאפשר להציג תמונה באיכות של 65,000 צבעים, והשמעת צליל באיכות קול של עד 40 פולי. הפרסומת מקנחת בכיתוב "פלאפון - שילוב מושלם בין קול לתמונה".

בפרסומת מככבות יצירות אמנות ידועות. אחת מהן היא המונה ליזה המפורסמת. השניה היא תמונת הילד הבוכה שכיכבה בשווקי הפשפשים ובבתים פרטיים במספר מדינות אירופה ובישראל.

משרד הפרסום טמיר כהן JWT לקח את הילד הבוכה קצת קדימה והפיק אנימציה משעשעת שבה הילד הבוכה עם הדמעות על הלחיים, הופך לילד שמח וצוחק, ללא דמעות לקול צלילי מוסיקה משמחת. עם חיוך על הפנים, מניע הילד הבוכה שעכשיו הוא כבר שמח, ימינה ושמאלה לקול צלילי לה לה לה לה.

משרד הפרסום חיפש את שם הצייר של היצירה. ממקור שלי בהולנד של אספן תמונות של ילדים בוכים, עולה כי שמו של הצייר הוא ג'יאובני בראגולין שתאריך לידתו ומועד פטירתו עדיין לא ידועים לי.

משרד הפרסום האחראי על הפרסומת, משרד טמיר כהן JWT, גילה שם נוסף של צייר שנחשד בציור תמונת הילד הבוכה. לי ידוע שאכן קיים צייר נוסף שצייר תמונת ילד בוכה אחרת שהיתה מפורסמת באירופה ובמיוחד בבריטניה, אבל לא היתה ידועה בישראל. לאותה תמונה אחרת קיימת אגדה שכל מי שתלה את התמונה בביתו, ביתו נשרף והתמונה של הילד הבוכה נשארה שלמה.

מאז פירסמתי את התמונה באתר חדר המידע ועידו אמין פרסם אותו כאייטם בדוח אמין מספר 42 מיום 13 ספטמבר 2002 (מגיע בדואר אלקטרוני למנויים שנרשמו מראש ), היו די הרבה כניסות משרתי דואר אלקטרוני וממנועי חיפוש, במיוחד ממנוע החיפוש גוגל, של אנשים שחיפשו את תמונת הילד הבוכה. הילד הבוכה הגיע לטלוויזיה ומשחק בפרסומת וכיף לו והוא שמח. מי יודע, אולי הוא יגיע גם לפוליטיקה וגם שם הוא יהפך למאושר ? מצורפת תמונה אפשרית של הילד שמצא את האושר בחייו...

להורדת הפרסומת, לחץ כאן